MAKALE Alışverişte dikkat edilmesi gereken konular

Mustafa:)

Moderatör
T.C. Onaylı
Katılım
16 Ara 2020
Mesajlar
111
Tepkime puanı
94
Puanları
28
Takipçi
0
Merhaba dostlar bu gün alışverişte dikkat edilmesi gereken konuları size elimden geldiğince yazacağım umarım işinize yarar. :)

1) Alışveriş listesi hazırlayın
Alışveriş boyunca aklınız mağazadaki indirimler, kampanyalar sebebi ile karışabilir bu sebeple asıl almanız gereken ürünü almadığınız olmuştur. :) Bu sebeple mutlaka alışveriş öncesi listemizi hazırlıyoruz.

2) Bütçe ve fiyat uyumu
Yola çıkmadan önce elinizdeki bütçe ile market fiyatlarını karşılaştırın. Elinizdeki bütçeyi tüm ihtiyaçlarınızı alacak şekilde planlayın.


3) Tuzak indirimler
Alacağınız ürün için fiyat sitelerinden destek alın fiyat değişimini takip edin ürün üzerinde sonradan yapılan indirim değerinden yukarı çekilip sonra indirim olarak düşük gibi gözüken satışını bu şekilde yakalayabilirsiniz :)

4) Mağaza seçimi
Bir ürün alacağım ama nereden almalıyım ? 🤔 alacağınız ürün üzerinden tanınmış, kurumsal firmaları tercih edin satış sonrası olası sıkıntı durumlarında bu tercihiniz dolayısı ile çok mutlu olacaksınız :)

5) Markalar arası ürün kalitesi
Alacağınız ürünü bir kaç farklı firma üretiyor olabilir üstelik bu firmaların hepsi genel olarak çok kaliteli, tanındık olabilir. Ama sizi marka ismi aldatmasın. Mesela A ve B markası ikiside tekstil firması olsun ikiside genel itibari ile çok sevilen kaliteli mağazalar olsun ama A markası Kot pantolon üretiminde iyi olsun B mağazası gömlek üretiminde iyi olsun. A markası gömlek sektöründe çok uzman değilken B markasıda kot pantolon konusunda çok uzman değildir farklı markalar farklı ürünlerde daha uzman olabilir bu sebeple alacağınız ürünü uzmanı olan firmayı tercih edin :)

Benim aklıma gelen temel maddeler bu şekilde aklınıza gelen varsa paylaşabilirsiniz :)
 
Activity
So far there's no one here

İlginizi Çekeceğini Düşündüğümüz Diğer İçerikler:

Geri
Üst Alt