NASIL YAPILIR? Adobe After Effects 2020 Kurulumu - MacOS Catalina Sürüm 10.X

arcface

Âyinesi iştir kişinin lafa bakılmaz
Kayıtlı Kullanıcı
Web sitesi
www.arcface.net
Merhabalar,

Bilgisayarımı değiştirdim macbook pro'ya geçiş yaptım daha önce windows kullanıcısı olduğum için adapte olmak biraz zor oldu tabi ama yaklaşık 2 hafta oluyor ve iyice alıştım mac işletim sistemine sahip cihazlarda fark ettiğim bir şey var ise oda crackli program bulmanın çok zor olduğu bulduğunuz şeylerde güncel sürümlerde çalışmıyor.Yaklaşık 1 haftadır crackli programları kurmaya çalışıyorum sonunda başardım. Bunu da sizinle paylaşmak istedim.

Eğer mac cihazını güncelledi iseniz hiç bir crackli programı kuramadığınızı fark etmişsinizdir. Hele birde benim gibi daha ilk kez mac bir cihaz kullanıyor iseniz allah yardımcınız olsun ama bu makaleyi okuyor iseniz ben sizin yerinize o süreçleri geçtim ben bu örneği size 2021 photoshop üzerinden göstereceğim. Windows cihazlardaki gibi basit bir kurulum beklemeyin biraz uğraşmanız gerekiyor.
Altta verdiğim dmg dosyası örnektir yani siz hangi adobe programını kuracak iseniz onun crackli dmg dosyasını indirin hepsinde yapacağınız şeyler aynıdır.

After Effects 2020 dmg dosyasını indirmek için bu linke gidebilirsiniz:

Bu kurulumu daha önce photoshop üzerinde gösterdim işlemler birebir aynıdır hiç bir farklı yoktur. Üstte verdiğim dmg dosyasını indirdikten sonra alttaki konudaki işlemleri sırasıyla gerçekleştirerek After Effects kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz.

Ekli dosyayı görüntüle 3943

Dosyayı indikten sonra dmg dosyasını açın size Adobe Zİ 6.0.1 ve Extra adında 2 parça verecek bu ekranda Adobe Zi 6.0.1 Dosyasını masaüstüne tutup sürükleyin.

Ekli dosyayı görüntüle 3944

Sürükledikten sonra Üstteki görseldeki pencereye geri gelin ve Ekstra klasörüne tıklayın ve açın.

Ekli dosyayı görüntüle 3945

Açılan penceredeki install dosyasına sağ tıklayın ve Paket İçeriğini Göster yazısına tıklayın.

Ekli dosyayı görüntüle 3946

Daha sonra açılan pencere de Contents klasörüne tıklayıp içine girin.

Ekli dosyayı görüntüle 3947

Daha sonra MacOS adlı klasörün içine girin.

Ekli dosyayı görüntüle 3948

Son olarak açılan pencere de Install adlı bir dosya göreceksiniz.

Ekli dosyayı görüntüle 3949

Şimdi bu klasörü kapatmadan spotlight araması yapın ve terminal.app dosyasını aratın ve çalıştırın.

Ekli dosyayı görüntüle 3950

Şimdi son olarak açtığın klasör içindeki install dosyasını terminal kısmında chmod +w yazdıktan sonra tutup terminal üzerine sürükleyin.

Ekli dosyayı görüntüle 3951

Sürükledikten sonra dosya yolunun otomatik olarak oraya yazılması gerekir.

Ekli dosyayı görüntüle 3952

Daha sonra Enterlayın mac için tuşun adı return sanırım return edin yani

Ekli dosyayı görüntüle 3953

Bundan sonra klasöre gelin ve dosyaya sağ tıklayıp aç diyin direkt tıklamak da açıyor fakat uyarı veriyor sağ tıklayıp aç dediğiniz de windows'daki yönetici olarak çalıştır işlevi gibi bir işlev yapıyor sanırım çalıştırıyor.

Ekli dosyayı görüntüle 3954

Aç dedikten sonra açılan pencere de tekrar aç demelisiniz eğer aç dediğiniz de hata verir ise tekrar sağ tıklayıp aç diyin eninde sonun da alttaki görsel gibi uyarıyı verecektir.

Ekli dosyayı görüntüle 3955
Daha sonra kurulum işlemi için oturum şifrenizi girmenizi isteyecek şifrenizi girin.
Ekli dosyayı görüntüle 3956

Şifrenizi girdikten sonra kurulum ekranı gelecek dili ayarladıktan sonra devam diyerek kurulumu başlatın.

Ekli dosyayı görüntüle 3957

Kurulum bittikten sonra direkt photoshop sakın çalıştırmayın!

Ekli dosyayı görüntüle 3958

Şimdi sıra crackleme işleminde bunu yaparken wifiyi kapatmalısınız bu çok önemli wifiyi kesinlike kapatın!

Ekli dosyayı görüntüle 3959
Sıradaki işlem masaüstüne attığınız adobe zi dosyasına sağ tıklayıp aç diyin.
Bunun gibi bir hata alırsanız tekrar sağ tıklayın aç diyin.

Ekli dosyayı görüntüle 3960

Daha sonra alttaki ekran geldiğin de aç diyin.

Ekli dosyayı görüntüle 3961

Bir pencere açılacak o pencere de patch or drag adlı butona tıklayın ve çalıştırın.

Ekli dosyayı görüntüle 3962

Uyarı verebilir uyarı verirse tamam diyerek devam edin.

XxEypA.png

Farklı bir uyarı gelirse de tamam diyerek geçin

wZ38xY.png

Bundan sonra tekrar şifrenizi girmenizi isteyecek bu şifre oturum şifrenizdir bilgisayarı açarken girdiğiniz şifre onu girin.

Z722WC.png

Daha sonra crackleme işlemi gerçekleşecektir.

nH3f93.png

COMPLETED yazısı aldıktan sonra wifiyi hala kapalı tutun Launchpad üzerinden kurulu olan photoshop çalıştırın.

NXyuqo.png

Hayırlı olsun artık photoshop crackli şekilde kurdunuz. Bu konudaki anlatım tüm adobe programı için aynıdır aynı işlemleri gerçekleştirerek farklı adobe programlarını da mac cihazınıza kurabilirsiniz. Siteye kayıtlı değilseniz kayıt olup bir teşekkür etmeyi kayıtlı iseniz beğenmeyi unutmayın :)

Son düzenleme:

Eugène

Kayıtlı Kullanıcı
Adobe programları için sorun olmadı ama harici plugin kullanmak gerektiğinde catalina baya sorun çıkarıyor. Mojave şimdilik en uyumlu sistem gibi duruyor. Downgrade işlemi uygulamak isteyen arkadaşlar için support linki ve video bırakayım:

5,683Konular
16,874Mesajlar
9,750Kullanıcılar
obbproSon üye