Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

▩ 2020 Yılının Rengi

Dünya çapındaki renk otoritesi Pantone, 2020 yılının rengini Klasik Mavi olarak açıkladı. Sükunet, güven ve yakınlığı hissettiren rahatlatıcı bir duruş olarak tanımlanan Klasik Mavi, sadelik vadediyor.

2020’nin rengini bugün PANTONE 19-4052 Klasik Mavi olarak açıklayan ve Türkiye’de Odak Kimya tarafından temsil edilen Pantone; bu zamansız ve ebedi tonun zarafeti ve sadeliğine dikkat çekiyor. Gün batımında gökyüzünün aldığı rengi hatırlatan gizemli Pantone 19-4052’nin güven veren özellikleri, yeni bir dönemin eşiğinden geçerken yaratmak istediğimiz güveni telkin eden ve istikrarlı bir dayanağa duyduğumuz arzuyu vurguluyor.

Pantone-COY2020-ClassicBlue.jpg

Grafik Tasarım ve Ambalajda Klasik Mavi

PANTONE 19-4052 Klasik Mavi’nin gün batımındaki gökyüzünün rengiyle olan ilişkisi, her gün gördüğümüz için, güvenilirlik ve süreklilik algısı yaratır. Duygusal olarak güvenilir bulduğumuz bir renk olarak PANTONE 19-4052 Klasik Mavi grafik tasarımın birçok farklı uygulaması için ideal bir ton oluşturur. PANTONE 19-4052 Klasik Mavi’nin taşıdığı dürüstlük, itibar ve itimat mesajları, günümüz tüketicisinin de öncelikleri olarak; bu tonu özellikle ambalaj tasarımında doğru bir ton olarak konumlandırır.

Moda Dünyasında Klasik Mavi

PANTONE 19-4052 Klasik Mavi, dengeli, kendine güvenen ve zarafeti sadeliğinde saklı bir tondur. Cinsiyetsiz görünümü ve sezonsuz sürekliliği ile bu temel renk; tek başına güçlü bir duruş sergilerken, renk tayfında renk karmaları da meydana getirir. Köklü olmakla özdeşleşmiş ancak aynı zamanda da oldukça modern ve çok yönlü olan PANTONE 19-4052 Klasik Mavi, farklı materyaller üzerine uygulanarak, parlak metaliklerden ışık saçan parıltılara yüksek teknoloji ürünü materyallerden el emeği görünümlere ve narin kumaşlara belirgin görünümler sergiler.
 

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap