Neler yeni

Welcome to 1tik.net | Yeni Nesil Paylaşım Platformu

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

▩ 2020 Yılının Rengi

Katılım
4 Nis 2020
Mesajlar
77
Tepkime puanı
91
Puanları
18
Dünya çapındaki renk otoritesi Pantone, 2020 yılının rengini Klasik Mavi olarak açıkladı. Sükunet, güven ve yakınlığı hissettiren rahatlatıcı bir duruş olarak tanımlanan Klasik Mavi, sadelik vadediyor.

2020’nin rengini bugün PANTONE 19-4052 Klasik Mavi olarak açıklayan ve Türkiye’de Odak Kimya tarafından temsil edilen Pantone; bu zamansız ve ebedi tonun zarafeti ve sadeliğine dikkat çekiyor. Gün batımında gökyüzünün aldığı rengi hatırlatan gizemli Pantone 19-4052’nin güven veren özellikleri, yeni bir dönemin eşiğinden geçerken yaratmak istediğimiz güveni telkin eden ve istikrarlı bir dayanağa duyduğumuz arzuyu vurguluyor.

Pantone-COY2020-ClassicBlue.jpg

Grafik Tasarım ve Ambalajda Klasik Mavi

PANTONE 19-4052 Klasik Mavi’nin gün batımındaki gökyüzünün rengiyle olan ilişkisi, her gün gördüğümüz için, güvenilirlik ve süreklilik algısı yaratır. Duygusal olarak güvenilir bulduğumuz bir renk olarak PANTONE 19-4052 Klasik Mavi grafik tasarımın birçok farklı uygulaması için ideal bir ton oluşturur. PANTONE 19-4052 Klasik Mavi’nin taşıdığı dürüstlük, itibar ve itimat mesajları, günümüz tüketicisinin de öncelikleri olarak; bu tonu özellikle ambalaj tasarımında doğru bir ton olarak konumlandırır.

Moda Dünyasında Klasik Mavi

PANTONE 19-4052 Klasik Mavi, dengeli, kendine güvenen ve zarafeti sadeliğinde saklı bir tondur. Cinsiyetsiz görünümü ve sezonsuz sürekliliği ile bu temel renk; tek başına güçlü bir duruş sergilerken, renk tayfında renk karmaları da meydana getirir. Köklü olmakla özdeşleşmiş ancak aynı zamanda da oldukça modern ve çok yönlü olan PANTONE 19-4052 Klasik Mavi, farklı materyaller üzerine uygulanarak, parlak metaliklerden ışık saçan parıltılara yüksek teknoloji ürünü materyallerden el emeği görünümlere ve narin kumaşlara belirgin görünümler sergiler.
 
Üst Alt