Üye olmak ve diğer içeriklerden de faydalanabilmek için buraya tıklayınız.

Üye olup şifrenizi unuttuysanız "Şifremi Unuttum" adresini kullanabilirsiniz

Forum kurallarını okumak için lütfen buraya tıklayınız .

Sıkça Sorulan Sorular

Yönetici Ekibi Kimlerden Oluşuyor?

Yönetim ekibine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Forum Kuralları Nelerdir?

- Forumun tüm kurallarına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Standart/Premium/Vip Üyelikler Ne İşe Yarıyor?

- Hesap yükseltmeleri hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için buraya tıklayabilirsiniz.

TIK Nedir, Ne İşe Yarar?

- Tık adını verdiğimiz krediler ile üyeliğinizi yükseltebilir, ayrıcalıklardan faydalanabilirsiniz. Erişime açılan alanlara dair ayrıntıları görmek için buraya tıklayınız.

Açtığım Konuyu/Yazdığım Mesajı Nasıl Silebilirim?

- Bunun için yöneticiler veya moderatörlere ulaşınız..

Rahatsız Olduğum Konu/Kişi İçin Ne Yapmalıyım?

- Öncelikle yaşadığınız durum için üzgünüz. Size daha iyi bir ortam sağlayabilmek adına böyle bir durumda gerekli müdahale için lütfen detaylı bilgiler dahilinde yöneticilere ilgili konu veya kişiyi rapor ederek bildiriniz.

1. Adım:2. Adım:

Kullanıcı Adımı Nasıl Değiştirebilirim?

- Kullanıcı adınızı sadece yöneticiler değiştirebilir, bunun için iletişime geçiniz.

Konu İçeriğimi Nasıl Gizleyebilirim?

- Konu içeriğinizde gizlemek istediğiniz içeriği seçerek editörde yer alan göz simgesi üzerinden dilediğiniz şekilde gizleme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Sosyal Medya Hesaplarımı Nasıl Paylaşabilirim?

1. Adım:
Forum ana sayfasında sağ üst kısımda kullanıcı adınızın bulunduğu bölüme tıklayın.2. Adım:
Açılan pencerede kişisel detaylar kısmına tıklayın.3. Adım:
Açılan sayfanın alt kısmında ilgili bilgileri isteyen ''Sosyal Kimlikler'' bölümünden istenilen şekilde sosyal medya ve iletişim bilgilerinizi girdikten sonra kaydet butonuna tıklayabilirsiniz.
NOT: Kişisel detaylar kısmında ek olarak mesleğinizi, cinsiyetinizi, ilişki durumunuzu, web sitenizi, konumunuzu, doğum tarihinizi, profilinize ekleyebilir ve dilerseniz kendinizden bahsedip forumdaki avatarınızı değiştirebilirsiniz.
*Güncel ve sizin hakkınızda bilgi içeren bir profile sahip olmanızın diğer üyelere olumlu bir etki yaratacağını unutmayın.

Telegram Bildirim Botumu Nasıl Ayarlarım?

1. Adım:
Telegram Bildirim botunu ayarlamak için Telegram üzerinden @bildirim1tik_bot 'a "/start" mesajını gönderin.

2. Adım:
Forum ana sayfasından size ait alanda bulunan "Tercihler" menüsüne girdikten sonra "Gizli kod" butonuna tıklayıp, kopyalanan kodu Telegram üzerinden bota mesaj olarak kopyalayıp gönderin. İşlem tamamdır.

Konu İçeriğindeki Gönderiyi Nasıl Planlayabilirim?

- Konu içeriğindeki gönderinizi planlamak için editör kısmının altında yer alan ‘’Bu Gönderiyi Planla...’’ seçeneğine tıklayın. Açılan kısımda gönderinizin hangi tarih / gün / saat / dakika içeresinde gösterime gireceğini belirleyin ve cevap yaz butonuna tıklayın.

Konu İçeriği Gizleme Seçenekleri Nelerdir?

> Kullanıcı Grubu İçin Gizli Metin

- Kullanıcı grubu için gizli metin seçeneği, belirli kullanıcı gruplarına özel gizli içerik oluşturmanızı sağlar. Eklentiyi kullanmak için editörde 16. sırada yer alan simgeye tıklayın. Açılan pencerede ‘’Kullanıcı grupları için içerik’’ yazan yerin yanına istediğiniz içeriği yazıp ‘’Devam et’’ butonuna tıklayın.> Günlerce Gizli Metin

- Günlerce gizli metin eklentisi belirlediğiniz gün sayısınca gizli kalan metinler oluşturmanızı sağlar. Eklentiyi kullanmak için editörde yer alan ‘’Takvim’’ simgesine tıklayın açılan pencerede ‘’Kullanıcının Görüntüleyebilmesi Gereken Gün Sayısı’’ yazan yerin yanındaki ‘’+’’ ve ‘’-’’ butonlarını kullanarak içeriğin kaç gün gizli kalması gerektiğini belirleyin. Aşağıda yer alan ‘’Gün sayısına göre içerik’’ yazılı yerin yanına istediğiniz içeriği yazıp ‘’Devam et’’ butonuna tıklayın.


> Sadece Giriş Yapanlar İçin Gizli Metin

- Sadece giriş yapanlar için gizli metin eklentisi foruma giriş yapanlar için özel olarak metinler
oluşturmanızı sağlar bu metinleri giriş yapmayan kullanıcılar görüntüleyemez. Eklentiyi kullanmak için editörde 18. sırada yer alan simgeye tıklayın açılan pencerede ‘’Kayıtlı kullanıcılar için içerik girin’’ yazılı yerin yanına istediğiniz içeriği yazıp ‘’Devam et’’ butonuna tıklayın.> Tepki Verince Açılan Gizli Metin

- Tepki verince açılan gizli metin eklentisi istediğiniz herhangi bir tepkiyi alınca açılan metin
oluşturmanızı sağlar. Eklentiyi kullanmak için editörde yer alan ‘’Çember içindeki kalp’’ simgesine tıklayın. Açılan pencerede oluşturacağınız metnin gözükmesi için almak istediğiniz tepkileri seçin. Aşağıda yer alan ‘’Tepki için gizli içerik’’ yazılı yerin yanına istediğiniz içeriği yazıp ‘’Devam et’’ butonuna tıklayın.
> Konuya Cevap Verince Açılan Gizli Metin

- Konuya cevap verince açılan gizli metin eklentisi oluşturduğunuz konunun veya hali hazırdaki bir konuya yazacağınız içeriğin cevaplanana kadar gizli kalmasını sağlar. Eklentiyi kullanmak için editörde yer alan ‘’Elips şeklindeki konuşma balonu’’ simgesine tıklayın. Açılan pencerede ‘’İçerik’’ yazılı yerin yanına istediğiniz içeriği yazıp ‘’Devam et’’ butonuna tıklayın.


> Cevaplayınca ve Beğen’e Tıklayıncaya Kadar Gizli Metin

- Cevaplayınca ve beğen’e tıklayıncaya kadar gizli metin eklentisi oluşturduğunuz konunun veya hâli hazırdaki bir konuya yazacağınız içeriğin cevaplanana ve beğenilene kadar gizli kalmasını sağlar. Eklentiyi kullanmak için editörde yer alan ‘’Kardiyogramlı kalp’’ simgesine tıklayın. Açılan pencerede ‘’İçerik’’ yazılı yerin yanına istediğiniz içeriği yazıp ‘’Devam et’’ butonuna tıklayın.


> Cevaplanana veya Beğen’e Tıklanıncaya Kadar Gizli Metin

- Cevaplanana veya beğen’e tıklanıncaya kadar gizli metin eklentisi oluşturduğunuz konunun veya hâli hazırdaki bir konuya yazacağınız içeriğin cevaplanana veya beğenilene kadar gizli kalmasını sağlar. Eklentiyi kullanmak için editörde yer alan ‘’Kare şeklindeki konuşma balonu’’ simgesine tıklayın. Açılan pencerede ‘’İçerik’’ yazılı yerin yanına istediğiniz içeriği yazıp ‘’Devam et’’ butonuna tıklayın.


> "Beğendim" Tıklanana Kadar Gizli Metin

- "Beğendim" tıklanana kadar gizli metin eklentisi konu içeriğiniz beğenilene kadar gizli kalmasını sağlar. Eklentiyi kullanmak için editörde yer alan ‘’Kalp’’ simgesine tıklayın açılan pencerede ‘’İçerik’’ yazılı yerin yanına istediğiniz içeriği yazıp ‘’Devam et’’ butonuna tıklayın.> Puan Sayısına Göre Gizli Metin

- Puan sayısına göre gizli metin eklentisi oluşturacağınız içeriği sadece sizin belirlediğiniz puan sayısındaki kullanıcıların görüntüleyebilmesini sağlar. Eklentiyi kullanmak için editörde yer alan ‘’Kupa’’ simgesine tıklayın açılan pencerede ‘’Kullanıcının görüntüleyebilmesi gereken nokta sayısı’’ yazılı yerin yanındaki ‘’+’’ ve ‘’-’’ butonlarını kullanarak bir sayı belirleyin sonrasında ‘’Puan içeriği’’ yazılı yerin yanına istediğiniz içeriği yazıp ‘’Devam et’’ butonuna tıklayın belirlediğiniz sayı ‘’örnek: 18’’ yazacağınız içeriği sadece ‘’18’’ ve ‘’üstü’’ puana sahip olan kişiler görüntüleyebilir.> Kullanıcılar İçin Gizli Metin

- Kullanıcılar için gizli metin eklentisi sadece sizin belirleyebildiğiniz kullanıcıların görüntüleyebilmesini sağlayan içerikler oluşturmanızı sağlar. Eklentiyi kullanmak için editörde 25. sırada yer alan simgeye tıklayın. Açılan pencerede ‘’Kullanıcı adı’’ yazılı yerin yanına
içeriği görüntülemesini istediğiniz kullanıcıların forumdaki kullanıcı adını yazın sonrasında ‘’Kullanıcı içeriği’’ yazan yerin yanına istediğiniz içeriği yazıp ‘’Devam et’’ butonuna tıklayın.
> Yasaklı Kullanıcılar İçin Gizli Metin

- Yasaklı kullanıcılar için gizli metin eklentisi sadece sizin belirleyebildiğiniz kullanıcıların oluşturduğunuz içeriği görüntülenmesini yasaklar. Eklentiyi kullanmak için editörde 26. sırada yer alan simgeye tıklayın. Açılan pencerede ‘’Kullanıcı adı’’ yazılı yerin yanına içeriği görüntülemesini istemediğiniz kullanıcıların forumdaki kullanıcı adını yazın sonrasında ‘’Kullanıcı içeriği’’ yazan yerin yanına istediğiniz içeriği yazıp ‘’Devam et’’ butonuna tıklayın.Not: Her ne kadar gizleme seçeneklerini kullansanız da bu içeriklerin ‘’Yönetici’’ ve ‘’Moderatörler’’ tarafından görüntülenebileceğini unutmayın.

Taleplerimi Hangi Forumda Yapmam Gerekiyor?

- Taleplerinizi kaynak arşivlerinde yer alan ilgili forumda yapabilirsiniz. Örneğin; Kaynak Arşivleri > Envato Arşiv > Envato İstek . Lütfen talep gerçekleştirmeden önce kuralları okuyunuz.
Taleplerinize dönüş sağlanacağına dair garanti vermiyoruz, bilginize.

1tik.net Market Nedir, Ne İşe Yarar?

‘’1tik.net Market’’, forumumuzun sanal kredisi (TIK) ile edinebileceğiniz; forum içerisinde kullanmak üzere zenginleştirilmiş özelliklerin bulunduğu 1tik.net’e özel bir sanal markettir.
Not: Marketteki içerikler sürekli olarak çeşitlenip zenginleştirilir ve kalıcı olmayıp değişiklik gösterebilir.

Kullanıcı Adımı Nasıl Değiştirebilirim?

1tik.net’in sanal kredisi (TIK) ile ‘’1tik.net Market’’ üzerinden ‘’100 TIK’’ karşılığında yeni bir kullanıcı adı alabilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirebilmek için aşağıda sıralanmış adımları takip edin.

1. Adım:
Forum ana sayfasında sağ üst köşede yer alan ‘’Sepet’’ simgesine çift tıklayın.

2. Adım:
Açılan sayfada listelenen ürünler arasında 2. sırada yer alan ‘’Kullanıcı Adı Değişikliği’’
yazılı yere tıklayın.

3. Adım:
Açılan sayfanın sağ alt kısmında "Satın al’’ butonuna tıklayın. Açılan pencerede
‘’Sepete Ekle’’ butonuna tıkladıktan sonra "Satın al’’ butonun alt kısmında yer alan
‘’Sepeti / Ödemeyi Görüntüle’’ yazan yere tıklayın.

4. Adım:
Açılan sayfada ürünü seçtikten sonra ‘’Satın al’’ butonuna tıklayın. Otomatik olarak envantere
yönlendirileceksiniz. Açılan sayfada aldığınız ürünü etkinleştirmek için ‘’Yapılandır’’ yazan yere
tıklayın. Açılan pencerede ‘’Kullanıcı adı’’ yazan yerin yanına oluşturmak istediğiniz kullanıcı
adınızı yazın ve ‘’Kaydet’’ butonuna tıklayın.

Kullanıcı Adımın Rengini Nasıl Değiştirebilirim?

1tik.net’in sanal kredisi (TIK) ile ‘’1tik.net Market’’ üzerinden alacağınız ürüne bağlı olarak 40-60-80 TIK karşılığında kullanıcı adınızı renklendirebilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirebilmek için aşağıda sıralanmış adımları takip edin.

-Kullanıcı Adı Stili ( Özel Renk )

1. Adım:
Forum ana sayfasında sağ üst köşede yer alan ‘’Sepet’’ simgesine çift tıklayın.

2. Adım:
Açılan sayfada listlenen ürünler arasında 1. sırada yer alan ‘’Kullanıcı Adı Stili (Özel Renk)’’ yazan yere tıklayın.

3. Adım:
Açılan sayfanın sağ alt kısmında ‘’’Satın al’’ butonuna tıklayın. Açılan pencerede ‘’Sepete Ekle’’ butonuna tıkladıktan sonra ‘’Satın al’’ butonun alt kısmında yer alan ‘’Sepeti / Ödemeyi Görüntüle’
yazan yere tıklayın.

4. Adım:
Açılan sayfada ürünü seçtikten sonra ‘’Satın al’’ butonuna tıklayın. Otomatik olarak envantere yönlendirileceksiniz. Açılan sayfada aldığınız ürünü etkinleştirmek için ‘’Yapılandır’’ yazan yere tıklayın. Açılan pencerede kullanıcı adı stilinizi dilediğiniz gibi düzenleyin ve ‘’Kaydet’’ butonuna tıklayın.

- Kullanıcı Adı Stili (Neon, Standart)
> Kullanıcı adı stili ‘’Neon veya Standart’’ 1tik.net market üzerindeki hazır renk ayarlarıdır.
Bu ürünleri satın alıp kullanmak için yukarıdaki adımları takip edip ‘’Sepeti / Ödemeyi Görüntüle’’ yazılı yere tıklayıp satın almanız yeterlidir, satın aldığınız ürün otomatik olarak uygulanacaktır.

Not: Satın aldığınız ürünü başka bir kullanıcıya hediye etmek için, sepete ekleme işlemi
sırasında ‘’Bu Özelliği Hediye Olarak Gönder’’ yazan yerin yanındaki kutucuğu işaretleyip
‘’Alıcı’’ yazan yerin yanına hediye etmek istediğiniz kullanıcın forumdaki kullanıcı adını yazıp
‘’Sepete Ekle’’ butonuna basmanız sonrasında ürünü satın almanız yeterlidir.

Light/Dark Tema Seçimini Nasıl Yapabilirim?

- Forum anasayfasında kullanıcı bilgilerinizin bulunduğu bölümün sağında bunun için bir buton mevcut;


Ayrıca en altta yer alan ilgili kısımda da tema seçiminizi yapabilirsiniz;

Site Arkaplanını Nasıl Değiştirebilirim?

- Site üst kısmında bulunan görseli mevcut olan diğer görseller ile değiştirebilirsiniz;


Bunun için yapmanız gereken site üstünde kullanıcı bilgilerinizin yanında bulunan düzenleme butonuna tıklayıp açılan alandan istediğiniz görseli seçmek;